Soru Sor

HÜRRİYET GAZETESİ (2016)

Basında Biz, Ulusal Basın 8 sene Önce Eklendi

Eşinin en büyük tutkusunu, mezar taşına işledi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşayan İsveçli Ingrid Akdemir, şapka takmayı çok seven kocasının Zekeriya Akdemir’in mezar taşını şapka şeklinde yaptırdı.

ÇOLAKLI Mahallesi’nde yaşayan İsveçli Ingrid Akdemir, 2015 yılı Mart ayında eşi Zekeriya Akdemir’i akciğer kanserinden kaybetti. Ingrid Akdemir, Tilkiler mezarlığına defnedilen eşinin mezarını yaptırmak için Antalya Kabir ve Mezar Yapım Firması sahibi, aynı zamanda Cenaze Hizmetleri Derneği Başkanı Mehmet Çetin’e başvurdu. Eşinin en büyük zevkinin şapka ve fular olduğunu belirten Akdemir, firmadan şapka şeklinde bir mezar taşı yapmasını talep etti. 25 günde özel bir mermer taştan imal edilen mezar ve şapka şeklindeki taşın ekipler tarafından 6 saate montajı yapıldı.

EN BÜYÜK TUTKUSUYDU

Eşinin anısını bir nebze de olsa yaşatabildiği için mutlu olduğunu dile getiren Akdemir, “Gemi kaptanı olan eşimin en büyük zevki şapka ve fular takmaktı. Evde bile olsa mutlaka başında şapkası, boynunda fuları olurdu. Şapkasız dışarı hiç çıkmazdı. Birlikte çok güzel günler geçirdik, birlikte yaşlandık. Hayatta mutlu olmaya çalıştık. Onun mutlu olacağına inanarak vazgeçilmezi olan şapka figürlü mezar taşı yaptırdım. Bunun onu mutlu edeceğine inanıyorum” dedi.

“Şapka şeklinde istek vardı”
Mezarı yapan Mehmet Çetin ise zaman zaman müşterilerinden ilginç mezar taşı siparişleri geldiğini aktardı. Genelde vefat eden kişinin en çok sevdiği objeyi mezar taşına işlediklerini dile getiren Çetin, “İsveçli Ingrıd Akdemir de vefat eden eşinin şapkayı çok sevdiğini ve mezar taşının şapka şeklinde yapmamızı istedi. Elimizde bir örnek olmadığı için çizimini üç boyutlu yapıp, birkaç örnek proje sunduk. Beğenildi ve bir ayda şapka şeklinde taşla birlikte mezarı tamamladık. 6 saate montajını yaptık. Fiyat diğer mezarlardan çok bir farkı yok. Eskiden mezarlar daha ihtişamlı yapılırmış. Bizde müşterilerimizin isteğine göre mezar ve taşlarını yapıyoruz” diye konuştu.

Paylaş

Yorumlar (0)

Görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?